Ty i pierwszy dzień w pracy – beat it!

Nowe miejsce, sytuacja, ludzie, obowiązki, zadania i Ty.  Zobacz 5 porad, jak sprawić, żeby pierwszy dzień w pracy był mniej stresujący?

 1. Trema jest dobra

  Zacznijmy od tego, że „lekka” trema nam sprzyja, dzięki niej jesteśmy bardziej uważni i świadomi. Oswój się z poczuciem niepewności i naucz się postrzegać nowe sytuacje i nowe otoczenie jako szansę – wyszłaś poza strefę komfortu, odważyłaś się, gratulacje, przybij piątkę i do przodu.

  bicycle

 2. Właściwa osoba we właściwym miejscu

  Pamiętaj: skoro Cię zatrudniono, to oznacza, że wybrano Cię jako najlepszego z możliwych kandydatów (kandydatek) na dane stanowisko. Nie masz nowej pracy przez przypadek. Weź głęboki wdech i uwierz w swoje siły i umiejętności. Nowe wyzwania i doświadczenia to „to co tygryski lubią najbardziej”.

  234539093065861058_ZsnQx5vm_c

 3. Wyśpij się i nie spóźnij się

  Jeżeli nie wracasz z wyprawy dookoła świata, nie zarywaj nocy przed pierwszym dnie w pracy 😉 Wypocznij i zregeneruj siły, przybądź świeża i pełna energii. Nie będziemy przytaczać zbawiennego wpływu 8 godzin snu, ale nie lekceważ tego punktu.

  Zjedz pożywne śniadanie, wypij kawę, sprawdź ile czasu zajmie Ci dotarcie do siedziby firmy i nie spóźniaj się, bądź na czas. Nie bądź także pierwsza, która opuszcza biuro. Pokaż swoje zaangażowanie

  stressed but well dressed

 4. Kto pyta nie błądzi

  Każdy nowy pracownik potrzebuje czasu, żeby się zaaklimatyzować, poznać kulturę organizacji oraz panujące w niej zwyczaje i zasady. Rozwiewaj swoje wątpliwości pytając, ale nie bądź zbyt nachalna.

  motywator copy

 5. Nie oceniaj, obserwuj, poznawaj

  Przede wszystkim bądź sobą, nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Taką postawą nie wzbudzisz zaufania, ani nowego szefa, ani nowych współpracowników. Nie próbuj być bardziej „fajna” lub bardziej „doświadczona”, nie staraj się przypodobać – prawda obroni się sama 😉 Nie zapominaj, że pierwsze wrażenie ma bardzo duży wpływ na dalsze postrzeganie człowieka. To jak wypadniesz podczas pierwszych kilku dni w nowym miejscu pracy pozostanie w pamięci twojego szefa oraz kolegów i koleżanek z pracy na długo.

  286b2bb8125fa316bfff7a5cf8d746f4

  Nie porównuj nowego środowiska pracy do swojej poprzedniej firmy. Często powtarzając „u nas w firmie, rozwiązywaliśmy taką sytuacje tak i tak” – wysyłasz komunikat: „żałuję, że tu jestem, w mojej poprzedniej pracy wiedzieli co robią, a wy nie.” Jeżeli, zostaniesz zapytana o Twoje doświadczenie w danej dziedzinie ochoczo podziel się nim, ale nie narzucaj swojego punktu widzenia.

  beat it

Powodzenia, pamiętaj „wielkie oczy ma strach”, a pierwszego dnia w pracy przecież nie jesteś za karę 😉

Jeżeli chcecie podzielić się opinią, dodać coś od siebie lub zapytać – komentujcie na blogu lub piszcie do nas na: kontakt@babkiwbiznesie.plBabki w biznesie znajdziecie także na: Facebooku i YouTube.

em.

Źródło zdjęć i grafik: www.pinterest.com

 • Anonim

  Miły ten blog i taki spokojny oraz kojący