Skąd brać motywację do działania?

Motywacja i działania oto słowa klucze. Nic nie dzieje się samo. Życie jest jak sinusoida, pełne wzlotów i upadków.

Skoro każdy ma chwile zwątpienia i poczucia “to nie ma sensu”, co zatem odróżnia ludzi szczęśliwych i odnoszących sukcesy (według ich własnej definicji) od malkontentów, którzy przyjmują postawę ofiary lub zachowują się niczym chwiejna trzcina, którą wiatr jak chce wygina?

Weźmy dziś na warsztat automotywację. Umiejętność ta, to nic innego jak motywowanie samego siebie. Zadawanie sobie właściwych pytań i przypominanie o tym co stanowi dla nas sens, wartość i jakie mamy cele.

Czasem czar pryska i umiejętność automotywacji słabnie, a człowiek zaczyna kręcić się wokół własnej osi. Gdzie wtedy szukać energii, która pchnie do działania, pomoże wstać i dzielnie maszerować przez życie? Źródłem jest dobra energii innych ludzi.

Mam dla Ciebie trzy znakomite filmy motywacyjne. Posłuchaj i zaraź się mocą jaką emanują mówcy!

#1.  Jacek Walkiewicz – Pełna Moc Możliwości

Zmień swoje słownictwo, a zmienisz swoje życie. Udało mi się zrealizować, udało się to, udało się tamto, a ja chciałem Państwu powiedzieć, że ludziom się nic w życiu nie udaje. Wszystko wynika z czegoś. Nigdy nie jest dziełem przypadku.

#2  Alan Watts – What if money was no object?

If you say that getting the money is the most important thing, you will spend your life completely wasting your time. You’ll be doing things you don’t like doing in order to go on living, that is to go on doing things you don’t like doing, which is stupid. Better to have a short life that is full of what you like doing than a long life spent in a miserable way.

#3  Baz Luhrmann – Everybody’s Free (To Wear Sunscreen)

Don’t feel guilty if you don’t know what you want to do with your life…the most interesting people I know didn’t know at 22 what they wanted to do with their lives, some of the most interesting 40 year olds I know still don’t.

Jeżeli chcesz podzielić się opinią, dodać coś od siebie lub zapytać – komentuj na blogu lub napisz do nas na: kontakt@babkiwbiznesie.pl. Czekamy na Ciebie także na: Facebook i YouTube.

em.