Robię to co kocham i na tym zarabiam! Czy to możliwe?

Czy znasz to uczucie, które pojawia się gdy spotykasz ludzi zarażających dobrą energią i wiarą, że wszystko jest możliwe? Czujesz się wtedy, jakbyś była we właściwym miejscu, we właściwym czasie, z właściwymi ludźmi i chcesz więcej tego dobra. Ba! Ty także chcesz to dobro podać dalej.

17–18 stycznia 2015 w Krakowie Babki w biznesie miały zaszczyt (tak zaszczyt!) uczestniczyć w Zlocie 2015, organizowanym przez Latającą Szkołę. W wydarzeniu wzięły udział przedsiębiorcze kobiety z całej Polski. 200 fascynujących babek, które robią to co kochają i na tym zarabiają.

Zlot Krakow-228

Mieszanka uczestniczek była iście wybuchowa, od babek, które szukają swojej drogi, przez kobiety, które są na samym początku przygody z własnym biznesem, po panie, które mogły podzielić się wnioskami z ponad 10-letniego „bycia na swoim”. Przekrój wiekowy podkręcał atmosferę – od 20-latek po 76 letnie babki – w tym miejscu kieruję ukłon w stronę DJ Wiki!

Zlot Krakow-329

Prelegentki wśród których m.in. Karo Akabel z Sex&Love School, Ola Budzyńska – Pani Swojego Czasu, Aneta Pondo – Redaktor Naczelna Magazynu Miasto Kobiet, Justyna Wiśniewska z Lemon& Lime, Paulina Braun z Dancing Międzypokoleniowy opowiedziały swoje historie i podzieliły się doświadczeniem biznesowym.

Zlot Krakow-54-2

Dobrem trzeba się dzielić. Poniżej znajdziesz 20 rad jak pracować mądrze, robić to co się w życiu kocha i nam tym zarabiać.

#1 Autentyczność i szczerość, czyli każda z nas ma swoją wyjątkową historię. Osoba autentyczna przyciąga, takiego magnetyzmu nie da się podrobić. Byciem prawdziwą można zawojować ludzkie serca i umysły. Zapracować na zaufanie klientów. Tak buduje się relacje – te w biznesie i te w życiu prywatnym.

#2 Brak zazdrości i brak porównywania się. Wszyscy jesteśmy równi. Ani lepsi ani gorsi. Inni. Moc i piękno tkwi w różnorodności.  To co masz Ty nie ma nikt inny. Biur podróży może być milion, ale Twoje jest tylko jedno.

#3 Zmień podejście do słowa ekspert (specka ;)). Przyjmij nową definicję: ekspert to ktoś kto jest gotowy służyć i dzielić się. Nie ma innej opcji, na 100% jesteś w czymś ekspertką. Odkryj to i dziel się.

#4 Pokora, czyli każdy się uczy, nikt nie ocenia.

#5 Czasem trzeba się po prostu zatrzymać. Zamknąć oczy i skontaktować się sama ze sobą.

#6 Wytrwałość, cierpliwość i konsekwencja, czyli wszystko w swoim czasie. Tylko błagam nie czekaj biernie – działaj.

#7 Czasem, pojawiają się: kryzys, pytania i wątpliwości. Zastanów się „co Twój kryzys chce Ci powiedzieć ?”

#8 Myśl pozytywnie. Mów pozytywnie. To nie jest slogan. To ma moc. Sprawdź.

#9 Nie jestem idealna i co z tego? Jestem prawdziwa <3

#10 Deleguj Zosiu Samosiu! Nie musisz się znać na wszystkim. Pamiętaj, że próbując robić wszystko, zawsze robisz coś kosztem czegoś innego.

#11 Mniej mówi, więcej rób. Mówi tak moja mama. Okazało się, że to znany „przepis na sukces”.

#12 Miej oczy i uszy szeroko otwarte, czyli przyjmuj postawę otwartości na niespodzianki od życia. Zrywaj ze schematem. Trzaskaj za nim (lub przed jego nosem) drzwiami. Takich gości w formie „boję się wyjść ze strefy komfortu” nie chcemy. Podcina skrzydła, a nie ich dodaje.

#13 Niech Ci będzie dobrze i przyjemnie. Dbaj o wygodę.

#14 Zastanów się po co „to” robisz oraz gdzie chcesz dojść? Może wchodzisz na niewłaściwą drabinę albo kręcisz się wokół własnej osi?

# 15 Wsparcie i współpraca – to nasza baza, nasz fundament. Jak mamy wsparcie to rozkwitamy. Otaczaj się ludźmi, którzy Cię wspierają (wspieraj i Ty!), a nie toksycznymi wampirami, które wysysają z Ciebie życiową energię.

#16 Nie ma porażek, są lekcje.

#17 Silne kobiety to nie muszą być feministki. Faceci są super! Wiele im zawdzięczamy. Uczmy się i wpierajmy nawzajem.

#18 Przypadki nie istnieją.

#19 Energia, którą wysyłasz, wraca do Ciebie

#20 Marzenia są do spełniania, zatem bój się i rób.

Zlot Krakow-81

Ogromne dzięki dla Agaty Dutkowskiej z Latającej Szkoły odpowiedzialnej za to całe cudowne „zamieszanie” oraz 199 odważnych i autentycznych kobiet, które współtworzyły Zlot 2015.

Autorką zdjęć jest Magdalena Trebert. Zajrzyjcie na stronę Magdy – potrafi pięknie uchwycić chwilę.

Musicie być jak błyskawica, a nie świetliki, inaczej wystarczy Wam na waciki. Agata Dutkowska

 

Jeżeli chcesz podzielić się opinią, dodać coś od siebie lub zapytać – komentuj na blogu lub napisz do nas na: kontakt@babkiwbiznesie.plBabki w biznesie znajdziesz także na: Facebooku i YouTube.

em.

  • admin

    Ola – to ja dziękuję! Ty oraz każda z Pań zwróciła uwagę na ważne rzeczy – te z serii niby oczywiste, ale często „umykające naszej pamięci”. Ah i oczywiście „mniej mów – więcej rób” 😉 ulubione powiedzenie mojej mamuśki – okazało się, że także Twoja „złota rada” 😉

  • Zlot był cudowny. To wydarzenie, jakiego wcześniej nie widziano.
    Z prawdziwą przyjemnością znalazłam w Twoim tekście kilka moich wskazówek – dziękuję!