Portale, które pomogą Ci znaleźć pracę!

Internet to zdecydowanie najszybszy sposób na znalezienie nowych ofert pracy. W sieci możesz znaleźć niezliczone ilości portali, które ułatwiają przeglądanie aktualności w biznesie. Mimo łatwego dostępu do informacji, mam czasem wrażenie, że ciągle trafiam na podobne nudne oferty. Gdzie zatem szukać pracy idealnej? Stworzyłam moją subiektywną listę TOP 5 serwisów, które zawsze pomagały mi w znalezieniu nowego stanowiska. Jakie są Wasze? Linkujcie w komentarzach!

LinkedIn – moja ulubiona platforma specjalizująca się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Zawdzięczam jej wszystkie stanowiska na których pracowałam. W zależności od tego, czym zawodowo się zajmujesz, platforma pomaga Ci poznać potencjalnych klientów albo dostawców, podpatrywać strategię konkurencji oraz być na bieżąco z informacjami ze swojej branży. Jeśli jesteś aktywna biznesowo, to posiadanie profilu LinkedIn to absolutna podstawa! Może stać się świetnym źródłem inspiracji 🙂

Escape the city – platforma społecznościowa dla osób szukających pracy i inspiracji. Oferty kierowane są zarówno do tych które dopiero zaczynają przygodę z biznesem jak i tych, które mają za sobą kilka lat doświadczenia zawodowego. Celem jest podsunięcie  niebanalnych ofert, innych od tradycyjnych pozycji oferowanych przez korporacje. Myślę, że oferta trafi szczególnie do tych, które chciałby zmienić coś swoim życiu i poszukać kompletnie innego, nowego wyzwania. Polecam zapisanie się do newslettera, systematycznie podsyła najlepsze pracowe kąski z całego świata 🙂

Baseconnect – platforma dedykowana studentkom i absolwentkom. Daje możliwość wyszukania interesujących wydarzeń na Twojej uczelni. Jest jednym miejscem, gdzie możesz znaleźć informacje o życiu akademickim, organizacjach studenckich, kołach naukowych, ofertach pracy praktyk oraz staży. Jeśli nadal nie wiesz jak w pożyteczny sposób zagospodarować swój studencki czas to koniecznie stwórz profil:)

Twitter – bardzo wiele międzynarodowych firm posiada konta, które dedykowane są tylko rekrutacji. Google Jonhson&Johnson, Oracle, Adidas czy Starbucks systematycznie umieszczają na swoich profilach najnowsze stanowiska, na które aktualnie poszukują pracowników. Jeśli masz na oku pracodawcę, do którego chciałabyś wysłać CV, to koniecznie sprawdź jego profil! Polecam to gównie Babkom, które planują rozwój kariery zawodowej za granicą.

Facebook – mimo, że nie Facebook kojarzy mi się z platformą przeznaczoną rozrywce, to jednak bardzo wiele firm posiada tam swoje profile – bardzo dobrym pomysłem jest ich polubienie. Pozwoli Ci to otrzymywać aktualności oraz być na bieżąco z informacjami od swojego przyszłego pracodawcy.

No dobra, a gdzie Ty szukasz nowych ofert pracy? Czekam na sugestie w komentarzach 🙂 Pamiętaj, że jeżeli chcesz podzielić się opinią, dodać coś od siebie lub zapytać, to komentuj na blogu lub napisz do nas na: kontakt@babkiwbiznesie.pl. Babki w biznesie znajdziesz także na: Facebook i YouTube.

Powodzenia! A.