Podsumowanie zawodowe – trik, który wyróżni Twoje CV!

Dostając maila z nowym CV, rekruter poświęca średnio 6 sekund, żeby zadecydować czy zaprosi daną kandydatkę na rozmowę rekrutacyjną. To niestety bardzo krótki okres czasu, aby zainteresować pracodawcę i przekonać go, że to właśnie Twój życiorys jest wart uwagi. Bardzo skutecznym, ale nadal mało popularnym sposobem na stuningowanie CV i wzbudzenie ciekawości rekrutera jest umieszczenie podsumowania zawodowego. Jak je napisać i gdzie je umieścić? Wszystkie kroki znajdziesz poniżej 🙂

Podsumowanie zawodowego co to takiego?

To zaledwie 3-4 zdania, które opiszą kim jesteś, opowiedzą jaki jest Twój cel zawodowy i wytłumaczą gdzie chciałabyś pracować.

Po co tyle zachodu?

Podsumowanie zawodowe to sekcja, która, niestety, jest rzadko stosowana przez kandydatki. Pozwoli Ci wyróżnić się na tle innych aplikantek i wzbudzić zainteresowanie rekrutera. Gwarantuję, że chwytliwe podsumowanie zawodowe sprawi, że pracodawca nie przejdzie obojętnie obok Twojego CV.

ZOBACZ TAKŻE – Co powinno zawierać CV w sekcji danych osobowych?

Gdzie umieścić podsumowanie zawodowe?

Na początku CV, przed sekcją edukacja i doświadczenie. Podsumowanie powinno od razu rzucać się w oczy i przyciągnąć wzrok rekrutera. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie tekstu w subtelnej ramce, która wizualnie komponuje się z życiorysem.

Jak napisać podsumowanie zawodowe?

Tutaj zaczynają się schody – 4 zdania, a tak dużo do powiedzenia! Misję ułatwisz sobie odpowiadając na następujące pytania.

Kim jesteś?Jestem specjalistką ds. social media z 2-letnim stażem pracy w warszawskim domu mediowym XX.

Jakie było Twoje największe osiągnięcie?Dzięki prowadzonej przeze mnie kampanii social media XX, wyniki sprzedażowe firmy XX powiększyły się o 30%

Cel zawodowy?Aktualnie poszukuję pracy w dziale marketingu w firmie, specjalizującej się w branży XX.

Wbrew pozorom, stworzenie skutecznego podsumowana zawodowego nie jest łatwe. Daj sobie czas i zastanów się jakiej kandydatki może szukać pracodawca. Dopiero po wstępnej analizie zabierz się za tworzenie tekstu. To tylko kilka zdań, ale mogą przeważyć na tym, z kim skontaktuje się rekruter.

Ciekawa jestem czy Twoje dotychczasowe CV posiada już sekcję podsumowującą doświadczenie zawodowe? Daj znać w komentarzach!

Powodzenia! Aga

 • Pingback: Jak napisać CV po angielsku? | Babki w biznesie()

 • Aga (Babki w biznesie)

  Świetna wiadomość 🙂 Strasznie się cieszę! Gratuluję tak genialnego wyniku.

 • otóż w tym tygodniu dwie firmy do mnie się odezwały, na dwa złożone cv – czyli 100 procent skuteczności 🙂
  jestem pod wrażeniem 😀

 • Aga (Babki w biznesie)

  Na 100% da pozytywny efekt! Podsumowanie zawodowe to świetny sposób, żeby wyróżnić CV. Koniecznie dawaj znać jak Ci idzie z poszukiwaniami nowej pracy 🙂

 • ostatnio założyłam sobie konto na Linked In i jest tam taka sekcja, która jest właśnie podsumowaniem zawodowym. Ponadto w tym tygodniu tłumaczyłam koledze cv na angielski i szukałam ciekawych cv. Zauważyłam, że większość profesjonalnie wyglądających CV ma na początku właśnie kilka zdań podsumowujących karierę. Postanowiłam sama sobie takie podsumowanie zrobić w swoim CV. Jeszcze nie mam efektów, bo to dosłownie parę dni istnieje, ale zobaczymy, może da owoce. 🙂

 • Pingback: Jak opisać wykształcenie w CV | Babki w biznesie()