Noworoczne porządki – 3 rady które pomogą odświeżyć Twoje CV

By środa, Grudzień 31, 2014 0 No tags Permalink 0

Koniec roku to czas podsumowań. Dajemy początek nowym planom i marzeniom. Nieuchronnie zbliżający się Nowy Rok nakłania do przemyśleń dotyczących naszego życia, tego co udało się zrealizować i tego co nie poszło zgodnie z planem. Z wybiciem północy obiecujesz sobie, że koniecznie musisz coś w nadchodzącym roku zmienić. Oprócz nowych podróży, umiejętności które zamierzasz nabyć, nie zapomnij odkurzyć swoje CV! Oto 3 rady, które pomogą Ci odświeżyć życiorys.

black-and-white-clock-hand-890

1. Tylko konkrety

Pamiętaj, że treść, którą zamieścisz w życiorysie zadecyduje, czy zostaniesz zaproszona do kolejnego etapu rekrutacji. Możesz być najlepszą kandydatką na oferowane stanowisko, ale jeśli zanudzisz rekrutera swoim CV to niestety nic z tego nie będzie.

Zastanów się co zawiera Twoje CV i jak opisujesz sukcesy i umiejętności. Wyobraź sobie, że prowadzisz firmę i szukasz osoby, która stworzy strategię marketingową i zwiększy sprzedaż Twojego produktu. Oczywiście większość CV, które dostaniesz będzie zawierało puste przymiotniki i niepoparte danymi fakty. Liczne sukcesy, sumienność, doświadczenie w marketingu i sprzedaży to bardzo istotne atuty, ale jeśli ich odpowiednio nie wyeksponujesz, to nie przykują uwagi rekrutera. Zupełnie inne wrażenie wywrą dane liczbowe. Oto kilka przykładów:

  • Wprowadziłam innowacyjny plan marketingowy, dzięki któremu zwiększyłam sprzedaż produktu o 20% w ciągu 3 miesięcy.
  • Pozyskałam 4 nowych klientów, którzy zwiększyli obroty firmy o 10%.

2. Słowa kluczowe

Ci którzy mieli do czynienia z zatrudnianiem kandydatów, wiedzą jak żmudna jest praca rekrutera i jak ciężko wybrać idealne CV z setek nadesłanych aplikacji. Aby zwiększyć swoje szanse i mieć pewność, że zostaniesz zaproszona na rozmowę, proponuję skupić się na słowach kluczowych odpowiadających pozycji, na którą aplikujesz. Pamiętaj, że każde stanowisko posiada odpowiedni wachlarz umiejętności, które powinnaś zawrzeć w życiorysie.

Oto kilka przykładów:

  • Stanowisko managera: zarządzanie zespołem, coaching, budowanie strategii,
  • Stanowisko księgowej: analityczne myślenie, dobra organizacja pracy, znajomość ustaw podatkowych.

Jeśli nadal masz wątpliwości i nie jesteś pewna, czy słowa przykują uwagę rekrutera, to zastosuj pogrubioną czcionkę – możesz być pewna, że ta broń zadziała na 100 procent 😉

3. Upewnij się, że Twój życiorys zgadza się z tym, co można znaleźć o Tobie w sieci.

Najszybszym sposobem, jest wpisane swojego imienia i nazwiska w Google. Upewnij się, że wszystkie informacje które proponuje wyszukiwarka są odpowiednie. Popracuj nad profilem LinkedIn, ważne aby zawierał te same informacje co życiors wysyłany do pracodawcy. Pamiętaj, że oznaczanie miejsca zatrudnienia na Facebooku jako ‚Szlachta nie pracuje’, może nie być najlepszym pomysłem 😉

1554422_514764348621800_915951165_n

Źródło: www.agent-x.com

Mam nadzieję, że powyższe rady ułatwią Ci odświeżenie Twojego CV! Pamiętaj, że jeżeli chcesz podzielić się opinią, dodać coś od siebie lub zapytać, to zapraszam do komentowania na blogu lub pisania do nas na: kontakt@babkiwbiznesie.pl. Babki w biznesie znajdziesz także na: Facebooku i YouTube.

Powodzenia! A.