Narzędzia, które pomogą zaoszczędzić Ci czas!

Codziennie spędzam bardzo dużo czasu przed komputerem. Mimo tego, że jestem zwolenniczką tradycyjnych papierowych notesów i kalendarzy, to jednak aktualnie dostępne aplikacje on-linie, nie mają sobie równych. Zapisują, zapamiętują, przypominają i ułatwiają pracę. W gąszczu aplikacji każdy znajdzie coś dla siebie, ale po co tracić czas i szukać po omacku? Dziś przedstawiam 6 aplikacji, które przetestowałam na sobie i polecam każdemu kto walczy z natłokiem obowiązków.

Pocket

Czasem na moim ekranie laptopa, miałam otwartych dwadzieścia, może trzydzieści kart w przeglądarce. Na jednych ciekawe artykuły, innych filmiki. Nigdy nie miałam czasu przejrzeć wszystkiego, dlatego na początku wpadłam na pomysł przeklejania linków do dokumentu zapisanego w chmurze. Wydawało mi się że dzięki mojemu “innowacyjnemu” podejściu zaoszczędzę czas i zdążę przeczytać wszystkie ciekawe kąski z sieci. Rezultat był odwrotny. Z pomocą przyszłą mi aplikacja Pocket. Jest łatwa i szybka w zainstalowaniu. Jej głównym atutem jest możliwość zapisywania artykułów na później. Daje mi  pewność, że już nigdy nie przeoczę żadnej strony, na którą kiedyś chciałabym powrócić.

Evernote

Uwielbiam notować! Aktualnie w moich szufladach znajduje się bardzo duża ilość niezapisanych jeszcze karteczek i zeszytów. Papierowe wersje zapisków sprawiają mi dużo przyjemności, ale lubią się gubić i zawsze jak przychodzi co do czego, to trudno mi się w nich odnaleźć. Z pomocą przyszła mi aplikacja Evernote, która  pozwala tworzyć i katalogować zwykłe zapiski, filmy, obrazy, zrzuty ekranowe, hasła, strony internetowe i inne ważne treści. Możesz zsynchronizować je ze wszystkimi  urządzeniami i nie musisz się martwić, że Twoje notatki gdzieś wyparowały.

Momentum

Momentum nie jest typową aplikacja, która pomoże zaoszczędzić Ci czas. Jest to bardzo stylowa wtyczka do Chrome, która na pewno spodoba się estetom i osobom ceniącym sobie stylowe pomoce w pracy. Pojawi się zawsze, gdy zechcesz otworzyć nową kartę w przeglądarce. Kiedy będziesz chciała znowu zerknąć na stan facebookowych powiadomień, zapyta Cię jak się czujesz i co jest Twoim dzisiejszym celem. Umożliwi stworzenie listy zadań (za każdym razem, gdy otwierasz nową kartę, masz przed oczami nie tylko cel ale i listę zadań ) i zauroczy Cię naprawdę świetnym zdjęciem.

Google Now

Chciałabyś mieć w smartfonie osobistego asystenta? Tak właśnie działa Google Now – podpowiada o zniżających się spotkaniach, podróżach, informuje o pogodzie. Dopasowuje informacje do miejsca w którym aktualnie przebywasz i podsuwa ciekawe artykuły, rekomendacje restauracji, miejsca które mogłabyś zwiedzić. Łączy przyjemne z pożytecznym. Jeśli często zerkasz na ekran smartfona, to nie pozwoli Ci się nudzić.

Google Drive

Niestety urządzenia techniczne, nie zawsze okazują się być w 100% niezawodne. Warto poświęcić chwilę czasu i stworzyć kopię zapasową ważnych dokumentów czy zdjęć. Kiedyś było to dość czasochłonne zadanie, o którym wiele z nas zapominało. Dziś trwa zaledwie kilka sekund! Narzędziem które wyręcza mnie we wszystkich zapasowych kopiach i pomaga przechowywać wszystkie istotne dokumenty to Google Drive. Korzystam z niego właściwie codziennie i śmiało mogę powiedzieć, że jest moją prawą ręką! Dzięki synchronizacji wszystkich urządzeń, mam dostęp do moich dokumentów!

ZOBACZ TAKŻE – Skąd brać motywację do działania?

Kalendarz

Tutaj opcji mamy wiele, w zależności od designu i funkcjonalności. Moim ulubieńcem jest Kalendarz Google, który automatycznie synchronizuje się z Google Now. Jest prosty w obsłudze i przyjazny dla oka. Nie lubię skomplikowanych aplikacji, bo mam wrażenie, że tracę czas na ich zrozumienie i obsługę. Na całe szczęście Googlowy kalendarz nie sprawiał nigdy takich problemów:)

Jestem bardzo ciekawa, z jakich aplikacji korzystasz najczęściej? Koniecznie podziel się ze mną swoimi ulubieńcami w komentarzach! 

Pozdrawiam! Aga