Dama ze smartfonem i szpilki Louboutin

Takt i klasa w kontaktach biznesowych i towarzyskich to prosta droga do sukcesu. Savoir vivre nie wychodzi z mody! Jest jak ponadczasowa mała czarna i szpilki od Mistrza Louboutin.

W jednym z męskich magazynów przeczytałam świetny artykuł. Smart Dekalog, czyli 10 przykazań (plus nadprogramowe 11) jak ze smartfonowego drania przekształcić się w dżentelmena. Facet z dobrymi manierami to jeden z tajników sukcesu biznesowego i podboju kobiecych serc 😉 Coś mi mówi, że Ty także uśmiechasz się na samą myśl.

Jak to jest z nami kobietami? Czy korzystając ze zdobyczy techniki zdarzy Ci się zapomnieć do dobrych manierach? Czas na przegląd zasad smartfonowej damy.

 

 W miejscach publicznych telefonem nie straszy ona

 

Omawiając tematy zawodowe, prywatne, aspekty finansowe i zdrowotne w miejscach publicznych nie tylko naruszasz zasady etykiety, ale także sporo ryzykujesz. Współtowarzyszy podróży nie obchodzi Twój eks chłopak lub nieznośny klient. Być może tym samym tramwajem podróżuje jego żona? Pamiętaj, też, że ktoś może nagrać Twoją rozmowę.

Jeżeli musisz odbyć rozmowę telefoniczną w miejscu publicznym, postaraj się, żeby była krótka, mów cicho. W środkach transportu bądź dyskretna. W pociągu wyjdź na korytarz, w tramwaju, metrze i autobusie odejdź na bok. Jeżeli sprawa nie jest pilna, zapytaj czy możesz oddzwonić. Rozmowy telefoniczne odpuść sobie także m.in. w kościele, muzeum, bibliotece, poczekali, sali wykładowej, szpitalu, windzie, teatrze, kinie, na randce i weselu, pogrzebie. Miej na uwadze także, że światło emitowane przez Twój smartfon rozprasza innych.

Wybierz dzwonek, za który nie będziesz się wstydzić, gdy zacznie rozbrzmiewać w miejscu publicznym.